24 Mayıs 2013 Cuma

Raid Pilsen

Yazacak bir şey olmadığından değil. Tam tersi işte yazacak,yazılması gereken çok fazla şey var. O kadar çok şey var ki benim kişisel olarak buraya döktüğüm neşeli minik böcekler görünür değil. Görünür olmasın da zaten, zira üzerlerine böcek ilaçlarıyla yürüyen adamlar var.

Ah canlarım, biliyorum ki ülkemizin ahlakı her çeşit müdahaleye, her çeşit etkiye karşı savunmasız. Her an birinin ahlakı bozulabilir. Allah korusun, biri sigara içer, öbürü alkol alır. Aman diyeyim, bir başka grup gece eğlenmeye çalışır, eve geç girer. Sonra, ne bileyim, olan şeyler bunlar, çiftler beraber yaşamaya kalkar. Daha da korkuncu, ya bak dilim varmıyor, bazıları gidip eylem yapmaya kalkıyor, düşüncelerini söylemeye çalışıyor. Ağzım açık kalıyor, sizin eksiklerinizi, yanlışlarınızı falan söylüyorlar. Çok haklısınız, bu tarz ahlak karşıtı hareketleri mümkün mertebe engellemek lazım. Hayat tarzı dediğin insana bağlı bir şey değil, bizim de kızımız var, bacımız var. Kötü örnek oluyorlar, zarar veriyorlar.

Halbuki siz öyle değilsiniz ki, canlarım benim. Öfke dolu yüzünüz bence en güzel örnek bu ülkede yaşayan insanlar için. Bence zaten bir çocuğun öğrenmesi gereken ilk şey kendinden farklı olandan nefret etmek, onu dışlamak. Hele var olan alt kültürleri reddetmiyor musunuz, bayılıyorum. Çok doğru, herkes aynı olsun. Ama ahlakımıza en büyük katkı söylediğiniz yalanlarla, yapılan, göz yumulan yolsuzluklarla geliyor. Tek tek öğreniyoruz; bu ülkede hayatta kalabilmek için kendi yolunu bulmak, dürüst olmaya çalışmamak lazım, ki zaten, huyumuz kurusun, söylenen, olan her şeyi unutuveriyoruz. Bu arada, unutmadan, çevre bilinciniz de takdire şayan. Bence de ağacı, toprağı, suyu sevmemeliyiz. Hatta sevmeye fırsat bile bulmamalıyız.

Her adımımda küfrettiğim, her adımından utandığım, canım, güzel insanlar. Yorulmadınız mı lan? Cidden soruyorum, yorulmadınız mı?

1 yorum:

Emir Bey dedi ki...

Ne iyi demişsin.