29 Şubat 2016 Pazartesi

Senden Uzakta

Şarkının ilk halinden bu yana şarkıda büyük bir değişiklik olmadı aslında. Ama ilk yazılıp söylendiği andan bu yana hayatta çok şey değişti sanırım. Aha ilk hali:


Hollanda'dayım, 20 euroya aldığım ukulelem ve muhtemelen öğrendiğim ilk akorlar ile yaptığım şarkı. Birkaç gün önce -gerçekten- aldığım çilekler tatsız çıkmış, çulsuz olduğum için bu bana feci koymuş, nabayım lan derken reçel yapmaya karar vermişim. O esnada Ali'ye özlemim kabarmış, lan demişim, şu reçeli Ali'ye yapaymışım ne iyiymiş, mesela yarın kahvaltı etseymişiz ŞU VERANDADA (veranda önemli. benim için veranda ama sizin için balkon da olabilir).

Sofrada kendi yaptığım bir çilek reçeli olmasa da son durum şu:

aslında nilipek. (@aysegulnazcan) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Resmen balkon. Bir veranda değil.


Konumuz bu değil tabii ki. Konumuz şarkının yazıldıktan 3 yıl sonra gelen klibi.


Klibin tamamı LG V10 adlı güzide telefonla çekildi, ne kadar güzide olduğunu merak ediyorsanız, Youtube'dan izlerken ayarı 4kya çıkarabilir ve beyninizin gerçeklik algılarıyla oynayabilirsiniz. Klibin bir kısmını kendi kendimize Berlin'de çektik, Ali'ye, Batu'ya, Çaça'ya ve Oytun'a ne kadar teşekkür etsem az, dev sabır gösterdiler zira. İstanbul'daki sahneleri de cağnım Profabrika ile birlikte planlayıp çektik, Kıvanç ile Osman az nazımı çekmediler.

Sonuç olarak şöyle şebek bi şey oldu:


4 yorum:

Emir Bey dedi ki...

Hey gidi hey!

doğa gezgin dedi ki...

Yüksek lisans günlerini, Hollanda anılarını takip ettiğim, sesine hayran olduğum kadının bu pek hoş klibini dream tivide görünce çocuğum büyümüş de yuvayı terk ediyormuş gibi hissettim. (biraz ağlamış bile olabilirim)

Tugce dedi ki...

Şarkıların hepsi birbirinden mikemmel olmakla birlikte ukuleleli ("nereli nereli?" diyesi geliyor insanın) olanların beni ayrıca mest ettiğini itiraf etmeliyim. Bu hayranlıktan mütevellit; nota cahili, eline yıllar önce dandirik bir gitar almış ve çok geçmeden "bıraktırılmış" biri olarak ukulele çalmaya heves ettim. Ne marka/model önerirsiniz bu hevesliye?

nazli dedi ki...

Sarki da klip de cok guzel olmus